ساختمان دات نت - نیازمندی های صنعت ساختمان
ساختمان دات نت - نیازمندی های صنعت ساختمان
کفسابی سرامیک

کفسابی سرامیک چیست؟ بررسی 4 مزایای مهم آن

زمانی که سرامیک کدر می شود معمولا اولین راهکاری که به ذهن ما میرسد استفاده از مواد شوینده قوی مانند انواع جرمگیر ها می باشد. بسته به نوع جرم و نوع سرامیک این کار هم میتواند موثر باشد و هم می تواند مضر باشد. در صورتی که موثر باشد جرم از بین می رود و مشکل  تا حدودی حل می شود. اما در صورتی که جنس سرامیک توانایی ضد خورندگی مواد شوینده شیمیایی را نداشته باشد لعاب سرامیک از بین میرود و مشکل دوچندان می شود. در این پست از نیازمندی های ساختمان قصد بررسی کفسابی سرامیک را داریم. با ما همراه باشید.

 

 

کفسابی سرامیک چیست؟

به طور خلاصه می توان گفت کفسابی سرامیک به معنی صیقل دادن و لایه برداری در حد چند میلیمتر از لایه اصلی سرامیک. به شکلی که سرامیک همانند روز اول خود از زیبایی و درخشندگی خاصی برخوردار شود.

 

انواع کفسابی سرامیک

برای کفسابی سرامیک ما از چند مدل کفسابی بهره می بریم

کفسابی سرامیک با دستگاه: در این روش بر اساس نوع سرامیک و محیط از دستگاه های مختلف برای ساب زنی استفاده می کنند. این روش معمولا بهترین روش برای سابزنی می باشد زیرا خروجی آن کاملا یکدست و تا حد زیادی تضمین شده می باشد. در این روش بر اساس نوع سرامیک و میزان ضخامت از لقمه های مخصوص سرامیک استفاده می شود .

کفسابی با فرچه

در این روش با استفاده از فرچه سیمی اقدام به کفسابی می کنند. استفاده از این روش معمولا برای سابزنی سرامیک پیشنهاد نمی شود زیرا در صورتی که اپراتور کفسابی تجربه زیادی نداشته باشد می تواند سبب آسیب رسانی که سرامیک شود.

 

کفسابی با نانو

در این روش با استفاده از مواد نانو اقدام به کفسابی می کنند. این مواد پس از ساب توسط سرامیک جذب می شود و میتواند سرامیک را ضد آب و تا حد زیادی مقاوم در برابر اثر لکه بر روی سرامیک شود.

کفسابی با رزین

در این روش با استفاده از رزین اقدام به کفسابی می کنند. به شکلی که در سرامیک های آسیب دیده و یا سرامیک هایی که دارای حفره می باشند تزریق شده و در نتیجه حفره های موجود پر و یکدستی در سرامیک به عمل می آید.

کفسابی سرامیک
کفسابی سرامیک

همچنین بخوانید

کفسابی سنگ مرمر

کفسابی بتن

 

انواع دستگاه ها در کفسابی سرامیک

به صورت کلی دستگاه های ساب زنی بر اساس میزان قدرت تقسیم بندی می شود. مهمترین این دستگاه ها به شرح زیر می باشد:

سنگ سابزنی

این دستگاه، دستگاهی است که بیشتر برای مکان های کوچک مانند درزها، گوشه های دیوار و… به کار می رود

دستگاه کفسابی سرامیک تک فاز

این دستگاه مناسب کفسابی فضاهای ساختمانی مانند سرامیک کف واحد، سرامیک کف مراکز تجاری، سرامیک کف مراکز اداری و خدماتی مناسب می باشد. این دستگاه همانگونه از نامش پیداست تک فاز بوده و با برق خانگی کار می کند.

دستگاه کفسابی سرامیک سه فاز

این دستگاه مناسب کفسابی در مراکز بزرگ و اصطلاحا مال ها می باشد. با توجه به قدرت این دستگاه، اپراتور می بایست تجربه بالایی در کار با این دستگاه را داشته باشد تا بتواند به خوبی از پس کار برآید.

 

مراحل کفسابی سرامیک

ابتدا ناهمواری های موجود بر روی سطح را از طریق ساب زنی برطرف می کنند و سطح یکدستی را به عمل می آورند.

پس از یکدست سازی اقدام به پولیش زنی برای یکدست سازی کف می کنند تا کف موجود عاری از هرگونه درز شود و سطح یکسان شود.

در مرحله آخر دستگاه کفسابی سرامیک را به صورت زیگزاگ بر روی سطح حرکت می دهند تا سطح آماده بهره برداری نهایی شود.

 

کف سابی سرامیک
کفسابی سرامیک

مزایای کفسابی سرامیک

افزایش درخشندگی و زیبایی

یکی از مهمترین مزایای کفسابی سرامیک افزایش درخشندگی و زیبایی سرامیک می باشد. به شکلی که سرامیک میتواند همانند روز اول نصب زیبایی خود را بازیابد.

از بین بردن مواد ریخته شده بر روی سرامیک

یکی دیگر از مزایای کفسازی سرامیک از بین بردن اثر مواد ریخته شده بر روی سرامیک است. در فرآیند کفسابی ما شاهد برداشته شدن لایه های کوچک از سطح سرامیک هستیم. در صورتی که آلودگی به شکل عمیق نباشد میتوان در فرآیند کفسابی این آلودگی ها را از بین برد.

 

از بین بردن خط و خش و آسیب های سرامیک

در فرآیند کفسابی می توان خط و خش و آسیب هایی که برای سرامیک اتفاق افتاده را از بین برد. به شکلی که خط و خش به شکل کامل از بین برود و سرامیک مانند روز اول خود شود

 

افزایش طول عمر

در سنگسابی سرامیک به واسطه تراز شدن و یکدستی کار و همچنین پر شدن مجدد درز بین سرامیک ها ما می توانیم شاهد افزایش طول عمر سرامیک ها باشیم.

 

 

قیمت کفسابی سرامیک

قیمت کفسابی سرامیک به عوامل متعددی بستگی دارد. برای مثال متراژ کار هر چه بالاتر باشد قیمت تمام شده کار باید کمتر شود و یا در صورتی که خدمات خاصی برای کفسابی سرامیک مدنظر داشته باشید قیمت کار نیز افزایش می یابد. پیشنهاد می شود با مراجعه به صفحه خدمات کفسابی و سنگسابی اقدام به استعلام قیمت از چند شرکت کنید.

 

5/5 - (6 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *